W naszej kulturze nie określa się mianem inicjacji fizjologicznych zmian w ciele. Istniały i nadal istnieją kultury, które biorą to pod uwagę: miesiączka, ciąża, poronienie, poród, menopauza, śmierć i narodziny, a nawet choroby mogą być  widziane jako inicjacje. Te momenty przejścia są jak proca, która nadaje nowy kierunek. Wraz z nimi rozpoczynamy zmianę i wejście w kolejny etap. Rytuały w cykliczności zatraciłyśmy  z biegiem czasu. POra na powrót.
 
Pomiędzy pierwszym, a ostatnim oddechem rozpościera się Twoje życie. Na co dzień prozaiczne, wypełnione mikro rutynami. W tej prozie i przewidywalności życia każdy z nas doświadcza wyjątkowych wydarzeń – wyjątkowych właśnie dlatego, że nie są one codziennością. To wydarzenia, które niosą zmianę dla naszego dotychczasowego życia. Wydarzenia planowane, a czasem takie, które biorą nas z zaskoczenia. Tym wydarzeniom towarzyszy często fala emocji (różnych, często kilku jednocześnie, które pozornie się wykluczają). 

 

Czy mamy w repertuarze NASZEJ kultury przepisy, scenariusze, tradycje, które „pomagają nam” przez te wydarzenia przejść? 

 

Czy stwarzamy sobie okoliczności, żeby przepuszczać zalewające nas falami emocje? Czy pielęgnujemy bliskość i intymność w relacjach po to, aby dawać i brać od siebie nawzajem? Także bliskość i intymność z sobą samą. Każdy z nas ma swoje momenty przejścia, czyli takie doświadczenia, które niosą potencjał transformacji. Przeżywamy je bo są nieuniknioną częścią naszego ziemskiego doświadczenia. Są życiem i śmiercią. 

 

Czym są te WIELKIE WYDARZENIA w naszym życiu, które zasługują na wspólne doświadczanie, na celebrację? To np. witanie życia: ciąża i narodziny dziecka – nieważne którego. Dla kobiety to zawsze zmierzenie się z doświadczeniem porodu, rodzenie nowego życia i siebie na nowo – czujemy to w krwi i kościach! To również spotkania ze śmiercią: poronienie, aborcja, śmierć kogoś bliskiego, śmierć relacji. To nadejście pierwszej miesiączki, menopauza, to także choroby i wszelkie doświadczenia wynikające z ciała. Patrząc na swoje życie wstecz możesz samodzielnie określić co było Twoim Wielkim Wydarzeniem, progiem do przejścia, transformacją. Sami nadajemy rangę poszczególnym doświadczeniom.

Współcześnie repertuar rytuałów możemy znaleźć w każdej religii. Jednak jeśli nie należysz do żadnej grupy wyznaniowej to nie bardzo masz do czego sięgnąć. Rytuały niosą nam możliwość doświadczania sacrum, które  jest jedną z głębokich potrzeb homo sapiens. Są też okazją do poczucia wspólnotowości, połączenia ze sobą i poczucia bycia częścią czegoś większego. Tak więc nie  trzeba wierzyć w żadne bóstwo, ani siłę wyższą aby wejść w rytuał czy ceremonię. Nasze cykliczne ciało i etapy, w które nas wprowadza są niczym bramy, przejścia. Przy każdym przejściu możemy stworzyć okazję do celebracji bo… coś się kończy i jednocześnie coś się zaczyna!

 

Przedstawiamy rytuały, które oscylują wokół cykliczności. Niech służą Ci jako inspiracje, pozwól sobie na tworzenie własnych rytuałów i ceremonii, które są w zgodzie z Tobą.

Pierwsza miesiączka

Moment, w którym pierwszy raz przepływa przez Ciebie Czerwona Rzeka jest Twoją osobistą inicjacją w cykliczność.

Rytuały menstruacyjne

Miesiączka to Twój biologiczny dar zatrzymania. Co miesiąc masz okazję wyruszyć w podróż do swoich ukrytych krain. Sprawdź jak możesz przeżyć Księżycowe Dni honorując ten czas w cyklu.

Ciążowy blessing

Ciąża to niezwykły stan - na 9 miesięcy stajesz się alchemicznym naczyniem, w którym tworzy się nowe życie. Poród i połóg zwiastują wieloletnią osobistą transformację. Poznaj bliżej ideę błogosławieństwa w ciąży, które możesz otrzymać od bliskich Ci osób na dalszą część tej podróży.

Powitanie dziecka

Nisi est sit amet facilisis magna etiam tempor orci. At imperdiet dui accumsan sit amet nulla facilisiti morbi.

Pożegnanie
z
miesiączką

Nisi est sit amet facilisis magna etiam tempor orci. At imperdiet dui accumsan sit amet nulla facilisiti morbi.

j

Treatments

Faucibus ornare suspendisse sed lacus. Odio euismod lacinia at quis.

j

Thermal Bath

Faucibus ornare suspendisse sed lacus. Odio euismod lacinia at quis.

j

Oil Massages

Faucibus ornare suspendisse sed lacus. Odio euismod lacinia at quis.

slider produktów związanych z rytuałami

Subscribe To Newsletter

Aenean vel elit scelerisque mauris pellentesque pulvinar.