blessing

Czym jest rytuał ciążowy blessing?

Ciąża dla każdej kobiety jest innym rodzajem doświadczenia, jednak dla większości jest ona czasem wyjątkowym, zwiastującym Wielką Zmianę. Zwłaszcza jeśli jesteś w ciąży pierwszy raz. Jednak każda kolejna ciąża to również czas Święty ponieważ Twoje ciało tworzy właśnie nową istotę. 

To wspaniała okazja do rytuału dla młodej mamy. Tak dla mamy – pozwólmy jej na bycie w centrum, na przyjmowanie. Stwórzmy okazję aby od najbliższych osób otrzymała błogosławieństwo na ten nadchodzący czas oraz na poród, który jest potężną ceremonią i rytuałem przejścia. Jest początkiem i końcem.

Jeśli jesteś w ciąży i czujesz potrzebę zwołania takiego przedporodowego kręgu to wspaniale! Polecamy poszukać wśród bliskich Ci osób kogoś kto mógłby wziąć na siebie organizację takiego wydarzenia, oczywiście zgodnego z Twoją wizją. Możemy uznać, że to tu zaczyna się Twoje BŁOGOSŁAWIEŃSTWO: w momencie kiedy uświadamiasz sobie, że tego potrzebujesz a następnie robisz ten krok i prosisz o to aby ktoś dla Ciebie zorganizował krąg. Możesz tego chcieć, potrzebować i sobie to dać! Każda z nas zasługuje na taki rodzaj doświadczenia. 

Rytuał ciążowy przedporodowe błogosławieństwo jest odpowiedzią na potrzebę danej osoby: potrzebę wsparcia, towarzyszenia w ważnym / trudnym / wyjątkowym momencie. Potrzebę wsparcia, miłości i uwagi nie dostaje się w nagrodę za COŚ. Zasługuje na nie każda istota. 

Blessing nie ma na celu generowania rozwoju. Oczywiście może stać się wydarzeniem po którym poczujemy jakiś rodzaj transformacji. Jego celem jest współdzielenie emocji osoby, która jest w centrum, odpowiedzenie na jej potrzeby, bycie i obecność. To zaspokojenie jednej z ważniejszych potrzeb człowieka – bycia częścią społeczności, która przyjmuje Cię taką jaka jesteś w danym momencie. To również potrzeba autentyczności, a więc próba porzucenia gierek które mają na celu udowodnienie czegokolwiek. To znalezienie się w gronie osób, które nie będą Cię oceniać, po prostu przyjmą Cię taką jaka jesteś. Dosłownie NAGĄ. Dlatego wiele zależy od tego kogo zaprosisz do prowadzenia błogosławieństwa oraz kto znajdzie się z Tobą w kręgu.

Rytuał ciążowy - blessing

Co się dzieje na takim wydarzeniu?

Oprócz bycia razem (przez kilka godzin lub dni) dobrze jest zaplanować kluczowy moment: okoliczność w której każda osoba z grupy może w jakiś szczególny sposób pobłogosławić ciężarną. Co to będzie za akt? Wszystko zależy od okoliczności! To może być wspólne tworzenie jakiegoś artefaktu, który później błogosławiona zabiera ze sobą. To może być masaż, kąpiel, jakaś forma cielesnego kontaktu, to może być intencja w formie modlitwy, pieśni. Albo po prostu krąg w którym każda osoba daje to co może i chce w tym momencie. Niech to będzie sytuacja w której poszczególne osoby z grupy DAJĄ, OFIARUJĄ a błogosławiona PRZYJMUJE. 

Dobrze jest również stworzyć lub kupić coś co błogosławiona weźmie ze sobą w dalszą drogę i co będzie jej przypominało o tym wydarzeniu: biżuteria, ubranie, obraz… cokolwiek co może z nią zostać. 

Więcej o rytuale błogosławieństw przeczytasz tutaj: https://www.escuelamandragora.pl/blogoslawienstwo

Do tego rytuału polecamy