Życie w zgodzie z cyklicznością

Wyobraź sobie, że jesteś jak Ziemia, która obraca się wokół własnej osi i zmienia pory roku. Płynne przejścia między wiosną, latem, jesienią i zimą. Nie ma wyraźnie zarysowanych granic mimo tego, że ludzie wyznaczyli w kalendarzu początki pór roku. Ziemia jest w ciągłym ruchu, mimo tego, że co roku odwiedzamy te same pory roku to jednak każda z nich jest inna. I Ty również w swojej cyklicznej podróży jesteś co chwilę inna. Cykliczność w skali makro możesz zauważyć spoglądając również na nocne niebo, a dokładnie na ziemską kompankę – Lunę. Jej cykl trwa ok 29 dni, podobnie co cykl menstruacyjny wielu kobiet na Ziemi. Dla naszej planety i całego cyklu ziemskiego pory roku są ważne. Każda z nich jest istotna nawet, jeśli ktoś nienawidzi zimy, a latem mu za gorąco. Możemy sobie mówić co chcemy, a pory roku i cykliczność SĄ i BĘDĄ, ponieważ jest to ogromna siła przenikająca świat w skali mikro i makro.

Kobieca cykliczność jest też w naszym ciele. Jeśli menstruujesz, możesz ją odnaleźć właśnie tam. Przez jakie sezony w ciele płynie cykliczność?

  • faza folikularna jest jak wiosna, coś się odraza, dąży do rozkwitu, jest jak rosnący po nowiu Księżyc
  • owulacja jest jak lato, pełen rozkwit, sensualność, księżycowa pełnia, która rozświetla noc
  • faza lutealna to jesień, powolne zejście do podziemi, coraz krótsze dni i dłuższe noce, to malejący Księżyc
  • miesiączka to zima, pozorna cisza, nurkowanie w najgłębszych warstwach Ziemi, czas kiedy Księżyca nie ma na nocnym niebie i  mamy do czynienia z najciemniejszymi nocami w miesiącu

 

Każda Twoja faza w cyklu menstruacyjnym niesie dla Ciebie potencjał, tak samo jak pora roku niesie go dla naszej Ziemi. Nie możemy zacząć czerpać potencjału z danej fazy jeśli  żyjemy w przekonaniu, że jest ona przekleństwem, obciążeniem, czymś niepotrzebnym, że coś nam zabiera i nic nie niesie w zamian. Z takim podejściem ona nigdy nie stanie się twórczą eksplozją. Poznanie bliżej tego wewnętrznego rytmu otwiera nas na głębsze poznanie siebie, zrozumienie swoich zasobów i kreatywnych potencjałów. Dzięki cykliczności rodzimy się  i płodzimy nowe idee, pomysły, projekty, inicjatywy.  Dzięki cykliczności zwijamy manatki do jaskini i mamy okazję na przeżycie osobistego vision questu.

Do tego rytuału polecamy